Časté dotazy - co vás zajímá?

Jsem u jiné společnosti a vy pojištění a hypotéky neděláte. Proč bych měl posílat produkci na dvě místa, je to pro mě složitější, co dostanu navíc?

Říká se, že když děláte více věcí najednou, neděláte žádnou na 100%. Existuje mnoho firem, které se rozhodly úzce specializovat a dosáhly tím prvenství ve svém oboru. Naopak mnoho firem skončilo díky tomu, že se snažily zaujmout více oblastí než tu hlavní. My jsme si z toho vzali příklad a naše pozornost se soustředí čistě na investiční poradenství a zprostředkování investic. Chceme trávit čas tím, že budeme připravovat podmínky v investicích. Stačí si zažádat o přístup do investiční kalkulačky a poznáte, že tento směr je jediný dlouhodobě možný.

Jsem u jiné společnosti, nebaví mě měnit dres, co mi můžete nabídnout? V čem jste lepší, než ostatní?

Stačí se přijít podívat na naše vstupní školení a uvidíte. Neslibujeme Vám modré z nebe, ale pracujeme na tom, abyste byli spokojeni a Vaší práci mohli dělat s nadšením. Nebudeme Vás lákat na podmínky, které Vám za měsíc změníme, když nesplníte objem produkce. Dostáváte dneska pravidelné informace o vývoji trhu? Můžete klientovi modelovat a vysvětlovat investice online či na tabletu? Podepisovat smlouvy elektronicky? Vidíte v portále kompletní přehled Vašich smluv, online náhledy do smluv, souhrnné informace napříč celým portfoliem? Možnost analyzovat celé portfolio, i když klient má smlouvy u více investičních společností? Optimalizovat klientovi bankovní poplatky a směnné kurzy u investic v zahraničí? A tím to teprve začíná :)

Jak rychle vyplácíte provize?

Zpravidla do následujícího dne, kdy obdržíme provize od investiční společnosti na náš provizní účet. Náš systém je online propojen a komunikuje s partnery, díky tomu máme přehled, informace o smlouvách a v momentě, kdy obdržíme sestavu od partnerů, nemusíme již řešit případné rozdíly v evidenci, protože se řeší v průběhu měsíce. Celá výplata tak může být mnohem rychlejší.

Doporučujete nepředplácet investice na celou dobu, ale na kratší - v čem spočívá hlavní výhoda?

Na trhu jsou produkty jako investiční životní pojištění, kde klienti platí skoro 2 roky poplatky a místo spoření platí pouze provize a poplatky pojišťovně a zprostředkovatelům. My chceme, aby klienti byli dlouhodobě spokojeni, proto je důležité, aby se smysl investice projevil co nejdříve. Poradcům doporučujeme smlouvy nastavovat maximálně na 5-10 let, případně u vyšších pravidelných plateb bez předplaceného poplatku. Poradce má tak motivaci se o klienty starat, protože bude mít svou práci i do budoucna zaplacenou.

Jsme skupina poradců, jakou mám záruku, že poradci neodejdou k Vám napřímo?

Vážíme si spolupráce, vynikajících obchodních vztahů a je to pro nás klíčové. Naše podmínky jsou nastaveny tak, aby motivovaly poradce tvořit týmy se synergií, nikoliv drobit na jednotlivé poradce. Smluvně garantujeme, že v takovém případě nám musí obě strany přechod písemně odsouhlasit.

Máte v portfoliu penzijní společnosti?

Ano, máme, pravda je, že vzhledem k podmínkám na trhu jsme dlouho váhali. Ale na základě přání kolegů jsme spolupráci rozšířili i o penzijní společnosti, aby mohli klientům poskytovat servis, který je pro nás zcela klíčový. Obdobně vstřícný přístup máme i k dalším případným partnerům.

Musím obhajovat svou pozici, budu moct být povýšen či naopak hrozí ponížení?

Nejsme multi-level-marketing (MLM) ani obdobná struktura. Naši partneři jsou nezávislí podnikatelé a mají jasně smluvně nastavené provizní podmínky. Nemáme měsíční uzávěrky, nebudeme na Vás vyvíjet tlak k vyšší produkci, nemáme obhajovací období ani nic podobného. Budete si řídit svoje podnikání tak, jak Vy potřebujete a kdy potřebujete. Nebudete muset odevzdávat desátky Vašim manažerům, kteří za Vás nic neudělají a maximálně Vás jednou za čas motivačně provezou v novém luxusním vozidle, na které jste jim vydělali svou poctivou prací.

Jsou moje provize závislé na tom, kolik smluv děláme měsíčně?

Nikoliv, náš provizní systém takto nefunguje. V investicích zpravidla stačí jedna rámcová smlouva, díky které můžete dělat vše ostatní. Nebudeme Vás nutit dělat daný počet smluv ročně. Pro naši spolupráci je zásadní, kolik mají Vaši klienti zainvestovaných prostředků. Pokud jste ale na začátku a ještě tolik klientů nemáte, umíme podmínky nastavit tak, aby to bylo motivační i pro Vás!

Co musím splnit, abych se mohl registrovat?

Stačí, když se přihlásíte na vstupní školení a budete nás kontaktovat ohledně spolupráce. Naše asistentky s Vámi již vše potřebné vyřídí. Registrace je hotová do několika dnů. V případě, že máte registraci vázaného zástupce, je nutné registraci napřed u předchozí společnosti ukončit. V případě registrace Investičního zprostředkovatele pak zažádat o zrušení licence u ČNB. Se vším Vám rádi pomůžeme. Jak na to, se dočtete na našem speciálním webu pro investiční zprostředkovatele.

Je Vaše Smlouva o obchodním zastoupení exklusivní či mohu spolupracovat i s někým jiným?

Vázaní zástupci mohou dle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, § 32b, odstavec 1) vykonávat činnost pouze pro jednoho zastoupeného. Naše smlouva ze své podstaty není exklusivní, nicméně zákon Vám neumožňuje spolupracovat jako vázaný zástupce s jinou osobou.

Jakým způsobem vzděláváte poradce?

Vzdělávání poradců je v investicích naprosto klíčovou oblastí. Díky naší specializaci jsme vytvořili propracovaný systém školení a dále nabízíme další školení od našich spolupracujících partnerů. Bližší informace naleznete na stránce věnované školení a systému vzdělávání.

Uvidím svoje smlouvy ve vašem portále?

Samozřejmě, všechny Vaše smlouvy a smlouvy, které si převedete pod sebe v In Investu, uvidíte na jednom místě v portále na adrese portal.ininvest.cz. Vzhledem k tomu, že náš portál komunikuje každý den s investičními společnostmi, uvidíte v portále i stav jednotlivých smluv, aktuální majetek klienta na všech smlouvách. Výhodou je, že nemusíte do žádného dalšího systému a vše vidíte spolu se skeny a údaji o klientovi na jednom místě a hlavně přehledně. Pomocí investiční kalkulačky pak budete moci analyzovat celé portfolio klienta, i když je rozmístěno mezi více investičních společností.

Jsem investiční zprostředkovatel, mohu s Vámi spolupracovat?

Bohužel směrnice MiFID I. již neumožnuje, aby Investiční zprostředkovatel měl pod sebou jiné Investiční zprostředkovatele, jako to bylo dříve. Z toho důvodu je nutné registraci zrušit a přejít k nám jako vázaný zástupce. Dříve nebo později k tomu budete stejně donuceni ČNB v rámci připravované směrnice MiFID II. Jak na to, se dočtete na našem speciálním webu pro investiční zprostředkovatele.

Mám už mnoho klientů, o které se starám, budu se o ně moci starat i nadále?

Ano, určitě budete moct, pokud jste byl dříve u společnosti, kde Vám kmen klientů smluvně byl garantovaný. Máme s investičními společnostmi domluveny podmínky a s Vaším souhlasem jsme schopni převést celý tento kmen pod Vaši správu u nás. Proces je poměrně jednoduchý a rychlý. Bohužel u většiny MLM společností toto neplatí a je nutné se s klienty domluvit a sepsat s každým z nich dokument, abyste se mohl o své klienty dále starat. Výhodou je, že z takových smluv investiční společnosti vyplácí následné pozice, které si ve většině firem nechává vedení a možná o nich ani nevíte. Budete tak příjemně překvapeni na provizním výpise :) U nás je samozřejmě kmen Váš, je smluvně garantován a následné provize vyplácíme.

Když sjednám smlouvy s klientem, je právně kmen klientů můj či Váš?

Samozřejmě Váš a máte to jednoznačně uvedené i ve Smlouvě o obchodním zastoupení. I když „samozřejmě“ na trhu obecně moc neplatí, u většiny firem to tak stále není.

Mohu získat zkušební přístup do investiční kalkulačky?

Ano, stačí nám jen uvést Vaše údaje a týdenní demo přístup Vám zašleme.

ZDARMA DEMO přístup do investiční kalkulačky